Léto se blíží, nadechněte se opět svěžího vzduchu! Pomohou vám také přenosné generátory kyslíku

Léto se blíží, nadechněte se opět svěžího vzduchu! Pomohou vám také přenosné generátory kyslíku

21.

5.

2021

Léto se blíží, nadechněte se opět svěžího vzduchu! Pomohou vám také přenosné generátory kyslíku

Koronavirová pandemie, která již déle než rok drtí celý svět, se možná, alespoň v rozvinutých zemích, pomalu blíží ke konci.

Díky většímu množství vakcín se v ČR mohou očkovat již i lidé nad 40 let a během nejbližších týdnů se tato hranice pravděpodobně ještě sníží. Blížící se léto tedy bude možná opět ve znamení dovolených, cestování a dalších letních radovánek. Cestování do zahraničí nám umožní připravované COVID pasy a mezinárodní potvrzení o očkování proti COVID 19, které můžete získat již nyní v Plzni v Hotelu IBIS na Borských polích, který byl „předělaný“ na očkovací centrum.

Bohužel však mnoho lidí, kterým se řádění pandemie nevyhnulo, nemělo štěstí na lehký a beznásledkový průběh této nebezpečné nemoci. U mnoha pacientů i po vyléčení z covidu přetrvávají chronické problémy s dýcháním, které jim brání žít tak, jak byli zvyklí. Musejí užívat koncentrátory kyslíku, jejichž provoz vyžaduje připojení k elektřině. Cestování letadlem nebo do přírody tak pro ně představuje velký problém.

Pro tyto lidi jsou určeny přenosné generátory kyslíku, které splňují požadavky FAA (Federální Letecké Správy) pro použití na palubě letadla během letu a umožní dýchat vzduch obsahující nikoli běžných 21 %, ale až 90 % kyslíku. Asi nejoblíbenějším produktem z tohoto sortimentu je výkonný oxygenerátor KINGON, který zvládá průtok vzduchu až 5 litrů za minutu. Jde o nejmenší a nejlehčí koncentrátor kyslíku na světě, schopný dodávat kyslík až 4 hodiny v kuse na jedno nabití baterie.
Pokud se během dlouhého letu či za horkých letních nocí potřebujete vyspat, můžete využít i Cestovní spánkovou terapii PHILIPS DreamStation GO, která je schopná dodávat okysličený vzduch po celou noc na jedno nabití baterie. Pacienti, kteří jsou mimo dosah elektrické sítě, například v letadle či v přírodě, tak mohou bez problémů spát bez obav z dušnosti.

Přejeme vám všem hezký den a především pevné zdraví!
Redakce SZO.cz