Nezbytná ochrana před infekcemi při úrazech aneb jaká je nejlepší dezinfekce na rány?

Nezbytná ochrana před infekcemi při úrazech aneb jaká je nejlepší dezinfekce na rány?

26.

10.

2023

Rány a oděrky jsou nevyhnutelnou součástí našeho života. Od každodenních drobných zranění až po vážnější úrazy, okamžitá ochrana a dezinfekce ran je nezbytná při zajišťování rychlého hojení a prevence infekcí. Abychom vám představili nejlepší produkty pro dezinfekci ran, připravili jsme pro vás následující článek.

Proč je dezinfekce ran důležitá?

Když dojde k poranění kůže, obzvláště otevřené rány, dochází k vystavení těla riziku infekce. Bakterie, viry a další mikroorganismy mohou snadno proniknout do těla a způsobit komplikace, které mohou vést k delšímu a obtížnějšímu hojení či způsobit různá nepříjemná onemocnění. Dezinfekce ran je proto kritickým krokem při zamezení infekcí. Jaká je ale nejlepší dezinfekce na rány? Podle našeho názoru a objemu prodávaných dezinfekcí v našem e-shopu považujeme za nejlepší dezinfekce na rány ty, které vám představíme níže:?

Mohlo by vás zajímat: Jak ošetřit dětskou ránu a jakou dezinfekci použít?

E-shop SZO.cz nabízí kvalitní dezinfekce na rány

Specializujeme se na zdravotnické produkty a služby pro zdravotnická zařízení. Naše portfolio zahrnuje širokou škálu dezinfekčních prostředků určených nejen pro péči o otevřené rány. Představujeme vám nejlepší dezinfekce na rány, které u nás můžete pořídit:

1. DEZINFEKCE na otevřené rány MICRODACYN - 500ML

MICRODACYN je superoxidovaný roztok pro ošetření akutních a chronických ran. Likviduje bakterie včetně rezistentních kmenů MRSA a VRE, kvasinky, viry včetně HIV, ale i spory. V ráně působí selektivně pouze na patogenní mikroorganismy a nepoškozuje zdravé tkáňové buňky.

Používá se k oplachu, ponoru, postřiku, výplachu a obkladům. MICRODACYN výrazně snižuje mikrobiální zátěž, efektivně potlačuje krvácení, pomáhá vytvořit vlhké prostředí a tím umožňuje rozvinout vlastní proces hojení. Použití je snadné a bezpečné. Lze jej použít v pediatrii a také u těhotných žen.

2. Dezinfekce na krvácející rány MICRODACYN HYDROGEL - 120ML

MICRODACYN HYDROGEL je superoxidovaný gel určený k desinfekci krvácející rány a pro ošetření chronických a akutních ran. MICRODACYN HYDROGEL likviduje bakterie včetně rezistentních kmenů MRSA a VRE, kvasinky, viry včetně HIV, ale i spory.

Nanáší se přímo na krvácející ránu. MICRODACYN GEL výrazně snižuje mikrobiální zátěž, efektivně potlačuje krvácení, pomáhá zachovat vlhké prostředí a tím umožňuje rozvinout vlastní proces hojení. Použití je snadné a bezpečné. Lze jej použít v pediatrii a také u těhotných žen.

3. Dezinfekce na hnisající rány HYIODINE 22g

Dezinfekce na hnisavé rány HYIODINE je sterilní antiadhezivní zdravotnický prostředek na bázi kyseliny hyaluronové s jodovým komplexem. Zajišťuje vytvoření ideálního prostředí pro hojení hluboké rozpadající se rány (vhodné na BÉRCOVÉ VŘEDY, velké infikované rány a špatně se hojící DEKUBITY).

HYIODINE ránu přirozeným způsobem hydratuje a současně zajišťuje odvod exudátu. Komplex jódu a jodidu draselného zabraňuje rozkladu a zároveň působí jako desinfekční prostředek, který účinným a bezpečným způsobem dekontaminuje ránu.

Přečtěte si také: Existuje dezinfekce na rány, která neštípe?

Jak správně používat dezinfekci na rány?

Správná dezinfekce ran vyžaduje několik jednoduchých kroků:

Čistěte a myjte si ruce

Před tím, než začnete pracovat s ranou, vždy si důkladně umyjte ruce mýdlem a teplou vodou.

Dezinfikujte ránu

Použijte dezinfekční prostředek, například MYCRODACIN nebo MYCRODACIN HYDROGEL, dle typu rány, a důkladně poraněné místo vyčistěte.

Přečtěte si také: Dezinfekční ubrousky nejen na ruce aneb praktická a rychlá ochrana před viry v každodenním životě.

Použijte sterilní gázu

Po dezinfekci použijte sterilní gázu nebo obvaz k zakrytí rány a zabránění kontaminaci.

Měňte obvaz

Pravidelně měňte obvaz a dezinfikujte ránu, dokud se zcela nezhojí.

Mohlo by vás zajímat: Jaká dezinfekce je vhodná na kůži?

Dezinfekce ran je velice důležitým krokem pro rychlou ochranu před infekcemi a úspěšné hojení. Pokud hledáte spolehlivé a účinné produkty pro dezinfekci ran, na stránkách našem eshopu najdete přesně takové dezinfekční prostředky a hygienické produkty, které pro dezinfekci ran potřebujete.

Přejeme vám hezký den

KRÁSNÝ – zdravotnická technika s.r.o.
Božkovská 38
326 00 PLZEŇ - Slovany
E-mail: krasny@szo.cz
E-shop: www.SZO.cz

Foto: Rawpixel.com / Freepik