Jak vybrat odsávačku hlenů

Připravili jsme pro vás velký přehled nosních odsávaček pro miminko, který vám pomůže vybrat tu správnou odsávačku hlenů pro malé dítě

Chcete si koupit odsávačku hlenů pro svoje miminko, ale nevíte, kterou vybrat? Následující rady a tipy vám výběr usnadní!

Nosní odsávačka patří do základní výbavy pro miminko a slouží mu už od prvního dne. Miminko samo smrkat totiž neumí, a to až do minimálně pátého měsíce. Přitom je pro něj správné dýchání velmi důležité – zlepšuje imunitní systém a odolnost vůči stresu. Odsávačky hlenů jsou nutností nejen při každodenní hygieně, ale zejména také při rýmě nebo alergiích. V případě nahromadění nosního sekretu se v nose tvoří úrodné prostředí pro bakterie a viry, přičemž pak snadno dochází k nepříjemnému zánětu středního ucha a dalších zdravotním problémům. Každá maminka se shodne na tom, že miminko, které nemůže pořádně dýchat, je neklidné, pořádně se nenakrmí a nevyspí. Ke klidnému spánku vašeho dítěte i vás vám mohou pomoci elektrické odsávačky hlenů ARMOLINE nebo MINIASPIRET CAMI.

Jak ucpaný nos a rýmu efektivně řešit a která odsávačka je pro miminko nejlepší?

Jediným řešením pro ucpaný nos miminka je pravidelné a důkladně odsávání, které by mělo probíhat zhruba 3x denně. Nelze však jednoznačně říci, která odsávačka je nejlepší. V dnešní době si při výběru odsávačky můžete vybrat z různých druhů, přičemž každá má své výhody i nevýhody.

 
Ruční hadičková odsávačkaBalónková ruční odsávačkaElektrická odsávačka na baterieElektrická odsávačka na vysavač
+ nejlevnější druh odsávačky
+ snadná sterilizace
+ flexibilní použití
+ jednoduché použití
+ nízká pořizovací cena
+ jednoduché používání
+ přehled o množství odsátého hlenu
+ flexibilní použití
+ bezpečná a šetrná
+ ergonomická konstrukce
+ snadná sterilizace
+ vysoký výkon
+ flexibilní použití
+ tichá
+ vysoký výkon
+ bezpečná a šetrná
+ snadná údržba
+ nerozbitné
- Nízký výkon
- Může poškodit nosní sliznici
- Riziko poškození nosní sliznice
- Horší manipulace
- náročnější sterilizace
- nízký výkon
- vyšší pořizovací cena - vyšší pořizovací cena
- hlučnost
- nutnost zapojit do vysavače
- dítě může mít strach z vysavače

U levnějších variant musíte počítat s tím, že při silném zahlenění vám odsávačka nepomůže a u akčnějšího miminka je s ruční odsávačkou horší manipulace. V některých případech může při odsávání dojít až k poškození nebo podráždění nosní sliznice. U balonkové varianty se pak přidává ještě náročné čištění. Modernější variantou jsou pak bateriové a elektrické odsávačky. Tyto odsávačky spojuje vyšší pořizovací cena. Pro starší děti a dospělé přichází vhod ještě elektrická odsávačka napájená ze sítě.

Mezi maminkami vedou odsávačky na baterie. Proč?

Bateriové odsávačky MUKY nebo CLEANOZ nabídnou mnoho výhod nejen pro miminko, ale také pro rodiče. Díky ergonomickému designu je manipulace naprosto jednoduchá i u akčnějšího miminka. Zároveň nepřidává práce v případě, když chcete odsávačku od nosních hlenů vyčistit. Balení totiž obsahují kartáčky, kterým lze odsávačku vyčistit ještě o něco jednodušeji. Krom toho je součástí balení ještě několik silikonových nástavců, které miminku zajistí maximální bezpečí při odsávání. Dokoupit lze pohodlně i další náhradní díly a příslušenství.

Největší výhodou je však vysoký výkon a tiché odsávání. Dnešní modely zvládnou až 1000 odsátí a poté stačí baterie jen jednoduše vyměnit. Odsávačku si sebou navíc můžete vzít opravdu kamkoliv – na procházku, na návštěvu, k lékaři i na dovolenou.
 
Tip redakce: v naší nabídce také naleznete nejmenší elektrickou odsávačku na evropském trhu CLARIO BASIC.

Jak na bezpečné a účinné odsávání?

V mnoha případech se miminko odsávačky bojí nebo je mu odsávaní nepříjemné. Jak tuhle proceduru miminku zpříjemnit? V první řadě doporučujeme před odsáváním miminku zvlhčit nos pomocí teplé vody, kapkami nebo mořskou vodou. Inhalační roztoky THERMALIS na bázi hypertermální vody obsahující jodo-brodové soli, slouží k odstranění hlenů, pylů a povlaků nacházejících se v nosních dutinách. Neodsávejte příliš hluboko nebo příliš často, protože může dojít k poškození nosní sliznice a popraskání cévek.

Dejte svému dítěti důvod, že se není čeho bát. Vyzkoušejte odsávačku nejdříve na sobě, oblíbeném plyšákovi a poté na miminku. Dříve nebo později si vaše ratolesti na odsávačku zvyknou.
 
Kompletní nabídku odsávaček hlenů naleznete na stránce ODSÁVAČKY HLENŮ.

IMAGE: