Jaké desinfekční přípravky byste si měli přibalit na cesty?

Jaké desinfekční přípravky byste si měli přibalit na cesty?

7.

7.

2022

Čistota je důležitá za každé situace. Když přijdeme z venku, měli bychom si umýt ruce, to ví každé malé dítě. Ale myslíte na bezpečnosti i v době dovolené?

Je tu léto, čas dovolených a cestování. Všichni se zajisté těšíme, až si po celém roce odpočineme někde na slunečné pláži nebo v bazénu, moderním trendem dnešní doby jsou také pivní lázně. Jaké desinfekční přípravky byste měli mít vždy po ruce, abyste zabránili šíření bakterií?

Jakou desinfekci využívat při cestování?

V létě se více pohybujeme venku, a také využíváme často cestujeme letadlem, autem, vlakem či autobusem, kde na nás číhají nejrůznější bakterie. Pro případ, kdy zrovna nemáme přístup k mýdlu a vodě je dobré u sebe mít desinfekčními prostředky, které jednoduše sbalíte i na cesty. Jaké to jsou? Nejpraktičtější desinfekcí na cesty je například francouzský desinfekční gel Bactimains 100ml, který bezpečně a šetrně vydesinfikuje každý koutek vašich dlaní. Obsahuje 9 účinných látek, používá se bez vody na suché ruce a nedráždí pokožku. K dosažení hygienické čistoty stačí velmi krátký čas, pro kompletní desinfekční záběr je zapotřebí expozici prodloužit. Lahvička s gelem je malá a skladná, můžete ji vzít kamkoliv s sebou a mít tak desinfekci stále při ruce.

Dalším velmi praktickým pomocníkem na cesty jsou desinfekční ubrousky a utěrky. Například brousky Bactinyl 40 můžete mít jednoduše stále u sebe, protože velikost balení je vhodná do kapsy. Mimo jiné jsou vhodné k očištění záchodového prkénka na veřejných WC. Balení má praktickou zátku a ubrousky proto nevysychají. Do batohu můžete například přibalit desinfekční utěrky Bactinyl 300, které můžete využít při dlouhodobějším cestování. Ubrousky nejsou papírové, ale ze speciální buničiny, která se netrhá.

Co použít, když se jedná o odřené koleno, popáleniny nebo krvácející rány?

Pro tyto případy máme v nabídce několik druhů kvalitní desinfekce. Tyto desinfekce jsou určené pro ošetření akutních a chronických ran k přímé aplikaci do otevřené, krvácející rány. Jsou velmi účinné, likvidují bakterie (včetně rezistentních kmenů MRSA a VRE), kvasinky, viry včetně HIV, ale i spory. V ráně působí selektivně pouze na patogenní mikroorganismy a nepoškozuje zdravé tkáňové buňky. Jsou proto velice vhodné při cestováníDesinfekční gel Hemagel 30g, hydrofilní gel je určen k ošetření povrchových poranění kůže, jako jsou například řezné rány, oděrky, puchýře, popáleniny I. a II. stupně, rovněž léčí chronické rány jako bércové vředy, dekubitní proleženiny, jizvy a diabetické defekty.

Když se stane nedejbože něco horšího a vy budete nutně potřebovat ošetřit krvácející ránu, je dobré mít po ruce Microdacyn gel 120 ml. Jedná se o superoxidovaný gel k desinfekci krvácející rány pro ošetření chronických a akutních ran. V ráně působí selektivně pouze na patogenní mikroorganismy a nepoškozuje zdravé tkáňové buňky. Používá se k nanešení na krvácející ránu. Microdacyn gel výrazně snižuje mikrobiální zátěž, efektivně potlačuje krvácení, pomáhá zachovat vlhké prostředí a tím umožňuje rozvinout vlastní proces hojení. Použití je snadné a bezpečné. Je vhodný také pro těhotné ženy. Cestujete na dovolenou s dětmi? Pak je dobré mít s sebou speciální desinfekční ubrousky Bactynea 120, které nedráždí ani velice citlivou dětskou pokožku. Jsou vhodné k desinfekci hraček a dětských dudlíků.

Vydejte se bezpečně a s klidem na dovolenou, díky našim desinfekčním prostředkům.

Přejeme vám hezký den

KRÁSNÝ – zdravotnická technika s.r.o.

Božkovská 38
326 00 PLZEŇ - Slovany
E-mail: krasny@szo.cz
E-shop: www.SZO.cz