Zachovejte čistotu a bezpečnost díky správné dezinfekce ploch: 10 nejužitečnějších dezinfekcí určených pro dezinfekci povrchů ve zdravotnictví

Zachovejte čistotu a bezpečnost díky správné dezinfekce ploch: 10 nejužitečnějších dezinfekcí určených pro dezinfekci povrchů ve zdravotnictví

5.

12.

2023

Ve světě zdravotnictví hraje dezinfekce ploch zásadní roli v prevenci šíření infekcí a udržování bezpečného prostředí pro pacienty i zdravotnický personál. Dezinfekce není pouze rutinní úkon, ale důležité opatření, které předchází přenosu patogenů a podporuje celkovou hygienu v léčebných zařízeních.

Dezinfekce ploch a povrchů je klíčovým prvkem celkové strategie bezpečnosti v zdravotnickém prostředí. V následujících řádcích vám představíme několik užitečných produktů, které v odvětví zdravotnictví excelují.

Tip: Máme nový katalog dezinfekcí 2024/2025.

1. PLOŠNÁ DEZINFEKCE SANICID 5 DDI - 1L

Plošná DEZINFEKCE DANICID 5 DDI využijete v potravinářských provozech veškerého typu, včetně pediatrie a kojeneckých ústavů. Dezinfekční prostředek se používá k vytírání podlah a otírání dlaždicového obložení kuchyní a jídelen, mytí a otírání kuchyňských spotřebičů, včetně těch, které přicházejí do přímého kontaktu s potravinami. Dezinfekce ploch, mytí a otírání stolů a židlí jídelen, pacientských stolků u lůžek apod.

2. STERIDINE MULTI SURFACE - 1L

DEZINFEKCE STERIDINE MULTI SURFACE se využívá pro dezinfekci ploch včetně podlah, dlaždic a stěn, lékařského nábytku a vybavení. Prostředek STERIDINE MULTI SURFACE je koncentrát, který se ředí na 0,25% koncentraci pracovního roztoku což je ekonomicky velice úsporné. Na plochách nezanechává žádné skvrny ani šmouhy, nepoškozuje lino a podlaha nelepí.

3. DEZINFEKČNÍ UTĚRKY BACTINYL INODORE (120 utěrek)

DEZINFEKČNÍ UTĚRKY BACTINYL INODORE můžete použít na různé plochy a povrchy, jako například na pracovní desky, křesla a židle, kliky, ale i na přístroje. Dezinfekční utěrky využívejte na menší nesavé plochy včetně těch, které se mohou dostat do styku s potravinami. Ubrousky nejsou papírové, ale ze speciální buničiny, která se netrhá. Po aplikaci se ošetřená plocha neoplachuje ani neotírá, nechá se přirozeně oschnout. Na plochách nezanechává žádné skvrny ani šmouhy, nepoškozuje je a ošetřené plochy nelepí.

Přečtěte si také: Jak dezinfikovat povrchy?

4. ACTI´TROLLEY - 5L

Přípravek ACTI´TROLLEY se používá na mytí a dezinfekce nemocničních pacientských vozíků, které přicházejí do styku s potravinami. Roztok je připraven k okamžitému použití. Používá se formou otíráním plochy hadříkem nebo houbičkou, případně postřikem.

5. DEZINFEKCE ANIOS OXY FLOOR - 1 KG

Jedná se o zdravotnický prostředek v práškové formě třídy IIb, určený pro profesionální použití ve zdravotnických zařízeních na různé plochy a povrchy. Přípravek ANIOS OXY FLOOR je vysoce účinný a doporučujeme ho používat při epidemiologických nákazách a mimořádných situacích.

6. DESINFEKCE BACTINYL 2v1 NA PLOCHY A RUCE

DEZINFEKCE BACTINYL 2v1 NA PLOCHY A RUCE se používá ve zdravotnictví a v potravinářském průmyslu na všechny plochy, které mohou přijít do kontaktu s potravinami nebo k dezinfekci rukou. Dezinfekční prostředek se používá k vytírání podlah a otírání dlaždicového obložení kuchyní a jídelen, mytí a otírání stolů a židlí v jídelnách či pacientských stolků.

7. PLOŠNÁ DEZINFEKCE SANICID 5 DDI - 5L

Plošná dezinfekce SANICID 5 DDI je určená k používání v potravinářských provozech, zdravotnických zařízeních, gastronomii, hotelích, jídelnách a restauracích. Dezinfekční prostředek se používá k vytírání podlah a otírání dlaždicového obložení kuchyní, mytí a otírání kuchyňských spotřebičů včetně těch, které přicházejí do přímého kontaktu s potravinami. Jednoduchým otíráním skvěle vydezinfikujete pracovní plochy, židle, stoly apod.

8. SANICID 5 PARFUME - 5L

Dezinfekce na plochy SANICID 5 PARFUME využijete v potravinářských provozech, zdravotnických zařízeních, hotelích a gastronomii, restauracích a jídelnách. Prostředek se používá k vytírání podlah a otírání dlaždicového obložení kuchyní, mytí a otírání kuchyňských spotřebičů a pracovních ploch, které přichází do přímého styku s potravinami, k otírání židlí a stolů.

9. STERIDINE MULTI SURFACE - 5L

STERIDINE MULTI SURFACE, dvoufunkční prostředek (detergent-dezinfekce), je vhodné používat na plošnou dezinfekci včetně podlah, stěn, dlaždic, lékařského vybavení a nábytku. Dezinfekční prostředek je koncentrát, který se ředí na 0,25% koncentraci pracovního roztoku, je ekonomicky velice úsporný. Po použití na plochách nezanechává žádné šmouhy ani skvrny, nepoškozuje lino a podlaha nelepí.

10.  ACTI’SEPTYL FS 500 - 20L

ACTI’SEPTYL FS 500 je širokospektrální plošná dezinfekce určená pro zdravotnictví na plochy, které přicházejí do kontaktu s potravinami (pacientské stolky, jídelní stoly, pojízdné rozvážecí stolky a společné lednice na chodbách nemocnice). Dezinfekce je vhodná také k vytírání podlah a otírání ploch (pracovní desky kuchyňské linky). Dezinfekční prostředek ACTI’SEPTYL FS 500 je 3-funkční dekontaminuje - odmašťuje a čistí - dezinfikuje veškeré povrchy a vybavení.

Mohlo by vás zajímat: Dezinfekce pro zdravotnictví jako zásadní prvek pro zachování zdraví pacientů.

Přejeme vám hezký den

KRÁSNÝ – zdravotnická technika s.r.o.

Božkovská 38
326 00 PLZEŇ - Slovany
E-mail: krasny@szo.cz
E-shop: www.SZO.cz

Foto: Pixabay.com